Znak nieskończoności który jest popularny teraz powstał dzięki Johnemu Wallisowi, jaki zasugerował we własnych pracach badawczych wykorzystanie odmiany odwróconej ósemki jako symbolu nieskończoności w roku 1655 oraz był systematycznie wykorzystywany poprzez niego, natomiast następnie także i poprzez pozostałych badaczy w późniejszych czasach. Co jest typowe dla tego znaku? Przede wszystkim to, iż jego kształt nie ma ani początku, ani końca. Jednak angielskie rozumienie słówka nieskończoność to „Infinity”.

Historia symbolu nieskończoności

Nieskończoność oraz wieczność to słowa jakie od wieków inspirowały i interesowały ludzi. Dawne cywilizacje miały rozmaite teorie dotyczące istoty nieskończoności. Pierwsze informacje o znaku nieskończoności odnajdziemy w starożytnym Egipcie oraz Grecji. Dawni mieszkańcy tychże państw przedstawiali pojęcie wieczności jako węża z ogonem w pysku, jaki bez przerwy je samego siebie oraz odraza się z siebie. Uroboros początkowo był znakiem rzeki, która miała opływać Ziemię, niemającej źródeł ani ujścia, do jakiej wlewały się wody wszystkich rzek oraz mórz na świecie.

Znaczenie symbolu nieskończoności

Symbol nieskończoności w obecnych czasach znaczy dla nas zazwyczaj to, co jest dla nas najistotniejsze oraz chcielibyśmy, by absolutnie nie przeminęło, jak miłość oraz przyjaźń. Jednak dla pozostałych znaczy także radość, dostatek, stabilność oraz trwałość zmian. Owa potrzeba wyrażania się symbolami rozpoczęła trwający do dziś styl pomiędzy innymi na znak nieskończoności, jaki pojawia się wszędzie – na ubraniach, w biżuterii, natomiast również w formie tatuaży.

Znak nieskończoności jest wszechstronnie wykorzystywany w biżuterii już od setek lat, natomiast w minionych latach przeżywa własny szczyt popularności. Ludzie odkąd jedynie zaczęli przybierać własne ciała biżuterią, wielokrotnie chcieli by nie była to nic nieznacząca błyskotka natomiast dany przekaz. W obecnych czasach niezwykle modne jest dawanie kolczyków, bransolety lub naszyjnika w kształcie znaku nieskończoności jako upominek dla przyjaciela czy bliskiej osoby. Takie upominki mają być informacją, iż własna przyjaźń czy miłość absolutnie nie przestanie trwać.

Symbolika Znaku Nieskończoności

Jak nadmieniono wcześniej, znak nieskończoności oznacza dwa związane koła, jakie wskazują na wieczne połączenie dwóch osób. Więc wielu małżonków decyduje się na jego wykorzystanie np. na obrączce. W tenże sposób, pragną oni przedstawić własną wielką miłość oraz wierność. Mnóstwo osób zastanawia się czy znak nieskończoności jest zły oraz ma pewien związek np. z sektami. Co prawda poprzez poszczególnych jest on traktowany jako znak nadprzyrodzony, jaki wiąże się z mocą do uzdrowienia, usuwania niepewności oraz pokonywania barier. Wręczając bliskiej osobie bransoletę czy naszyjnik z wizerunkiem nieskończoności, za pomocą prostego gestu prezentuje się mnóstwo słów oraz uczuć. Może to znaczyć ponadczasową miłość oraz stałość w związku, lub jednakowo wieczną przyjaźń. Na odwróconą ósemkę można również spojrzeć pod trochę innym kątem. Ma się ona wiązać z energią oraz światłem władzy nad materią. Ma obdarzać mocą umiejętności realizacji siebie w różnorodnych dziedzinach.

Następny artykułPrawosławie- charakterystyka religii prawosławnej

1 KOMENTARZ

  1. Mam tatuaż ze znakiem nieskończoności, dla mnie znaczy wiele i interpretuję go na swój sposób. Przypomina mi o kims ważnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj